Międzynarodowa kariera w branży modowej

Międzynarodowa kariera to coś, o czym marzy większość osób, które otwierają lub już posiadają swój biznes. Nie ma znaczenia branża, bo międzynarodowa kariera otwiera wiele drzwi i pozwala na zdobycie nowych fascynujących doświadczeń. Niewątpliwie jedną z wielu dziedzin, która umożliwia wejście na rynek zagraniczny jest moda.

  1. Jak zaczęła się Twoja przygoda z modą?
  2. Co zainspirowało Cię i pokierowało na ścieżce do bycia projektantką?
  3. Jaki był przełomowy moment w Twojej karierze? 
  4. Kiedy poczułaś, że stałaś się projektantką o międzynarodowych zasięgach? 
  5. Do kogo kierujesz swoje kolekcje? 
  6. Jak dziś wygląda świat branży modowej dla osób, które chciałyby zacząć działać? 
  7. Czy w każdym wieku można zostać projektantka mody? Jakie trzeba mieć predyspozycje? 
  8. Gdzie zacząć pokazywać swoje kolekcje?

Projektantka mody, która na stałe mieszka w Szwecji, gdzie wraz z mężem, stylistą fryzur, prowadzą atelier – Fashion Shower. Mariola Turbiarz jest bardzo dobrze znana również w  Polsce. Prowadzi w Warszawie atelier – Prysznic Modowy Marioli Turbiarz – gdzie ubierają się polscy znani artyści. Jest także pomysłodawczynią oraz organizatorką charytatywnych pokazów mody Fashion Day, które odbywają się cyklicznie od 8 lat. Jest założycielką Stowarzyszenia Because i can! w Polsce i w Szwecji. Od 5 lat jest także szefem sztabu WOŚP w Malmö. Z wykształcenia magister historii oraz technik, konstruktor odzieży. Organizatorka wielu akcji charytatywnych oraz akcji społecznych m.in. współorganizatorka pokazu mody – RÓWNOŚĆ W MODZIE! na Stadionie Narodowym w Warszawie. Współorganizowała także zlot młodzieży z Europy. Swoje kolekcje pokazywała m.in. w Berlinie, Sztokholmie oraz Dreźnie.

W październiku 2024 roku będzie organizatorem największego, międzynarodowego pokazu mody w Polsce – Warsaw Fashion Shower Week. Rusza także z portalem dla aktywnych Polek, które emigrowały z Polski – Świat to za mało. Pierwsze spotkanie odbędzie się we wrześniu w pałacu pod Gdańskiem 

Plany na przyszłość? Kupić wymarzonego kampera i ruszyć w świat.

Międzynarodowa kariera w branży modowej – rozmowa z Mariolą Turbiarz