O nas

Od wielu lat obserwujemy, jak przedsiębiorcze kobiety zmagają się z różnymi problemami. Często mają ogromne kompetencje, bardzo dużą wiedzę, ale nie potrafią ruszyć ze swoim biznesem, nie potrafią wycenić swoich usług adekwatnie do cen rynkowych, często je zaniżają.

Kobiety, które tworzą piękne dzieła handmade zastanawiają się, jak je sprzedawać, jak to robić, aby zachować wszystkie formalne aspekty prowadzenia działalności.

Również kobiety, które już rozwinęły biznes wciąż mają dużo pytań, mają wątpliwości. Wśród swoich znajomych nie mają za bardzo z kim o tych problemach porozmawiać. Na spotkaniach, które organizujemy mówią, że czują się zagubione.

To wszystko sprawiło, że w ramach Fundacji Sama Mama powstał projekt Polki w Biznesie. Jest to odpowiedź na potrzeby, które obserwujemy wśród kobiet, szczególnie tych mających czy rozpoczynających drogę do niezależności finansowej.

Kobieta w marynarce w czarno-czerwone kropki siedzi przy stoliki i pracuje przy otwartym laptopie

Zdjęcie: Windows on Unsplash

Istotą prowadzenia portalu jest przestrzeń, gdzie będą się pojawiać inspirujące i motywujące oraz ważne kwestie dotyczące działalności w biznesie, ale także bardziej lifestylowego podejścia do prowadzenia biznesu.

Pragniemy, aby Polki w Biznesie były miejscem, gdzie kobiety będą mogły nawiązać kontakty, gdzie będzie networnikg, porady, jak skutecznie sprzedawać, jak pokonać obiekcje, jak pozyskiwać klientów. Ale także dotykające obszarów, które tkwią w nas, dotyczące naszych przekonań, obfitości, zarabiania pieniędzy, dbania o budżetowanie wszystkich działań biznesowych.

Kobieta w czarnej bluzce siedzi obok kobiety w żółtej bluzce i rozmawiają, pracując przy komputerze

Zdjęcie: Canva Studio on Pexels

Kolejnym etapem Polek w Biznesie jest stworzenie spotkań, o zasięgu lokalnym, przedsiębiorczych kobiet tak, aby wymieniać się doświadczeniami i budować sieć wzajemnych relacji biznesowych.

Pierwsze spotkania odbyły się w Chrzanowie w listopadzie i grudniu, wraz ze współpracą Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie. Chcemy spotykać się cyklicznie z kobietami z naszego terenu, a w przyszłości powstaną także oddziały w całej Polsce, gdzie kobiety będą miały możliwość się spotykać.

Mamy nadzieję, że przestrzeń, którą na Was przygotowaliśmy i którą również Wy będziecie tworzyć, będzie miejscem wzajemnej inspiracji kobiet, wymiany doświadczeń i mentoringu.

Pokładamy głęboką nadzieję, że  portal Polki w Biznesie pomoże w tym, że panie, które są na początku swojej przedsiębiorczej drogi będą mogły się zainspirować doświadczeniami koleżanek piastujących stanowiska managerskie czy prowadzące swoje mikroprzedsiębiorstwa. Natomiast panie, które już osiągnęły sukces na polu zawodowym będą mogły inspirować się od znanych osobistości ze świata biznesu, które będą naszymi aniołami i mentorkami, a także ambasadorkami naszego projektu.

Jeśli jesteś kobietą biznesu, Polką w biznesie, jeśli czujesz się na siłach, żeby dołączyć do grona naszych ambasadorów, to zapraszamy bardzo serdecznie i zachęcamy do kontaktu.

A jeśli chcesz poczytać, posłuchać to rozgość się na tej przestrzeni, bo ona jest dla Ciebie.

Postawiliśmy sobie za cel dotarcie do miliona przedsiębiorczych kobiet w ciągu 5 lat 😉